от 21.00 часа

"Еспаньол" и "Малага" се класираха за четвъртфиналите в турнира за купата на Испания

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Отборите на "Еспаньол" и "Малага" се класираха за четвъртфиналите в турнира по футбол за купата на Испания.

Резервата Фелипе Каседо се разписа два пъти в последните десетина минути и донесе победата на "Еспаньол" с 2:0 над гостуващия "Валенсия" в среща-реванш от осминафиналите.

Така каталунците продължават напред с общ резултат 3:2, след като наваксаха изоставането си от 1:2 от първия мач.

Гостите започнаха лошо срещата и още в 13-ата минута останаха с човек по-малко на терена. Германският национален бранител Шкодран Мустафи позволи топката да му бъде отнета от Серхио Гарсия пред наказателното поле и след това фаулира откъсналия се в чиста позиция нападател на съперника, заради което получи директен червен картон.

"Валенсия" се защитаваше добре до 79-ата минута, когато Кайседо, който се беше появил в игра само четири минути по-рано, откри резултата с глава след центриране от фаул на Салва Севия.

Еквадорският нападател реши всичко с втори гол минута преди края след извеждащо подаване на Лукас Васкес.

"Малага" също продължава на четвъртфиналите с общ резултат 4:3, въпреки че допуснаха обрат и поражение с 2:3 при гостуването си на "Леванте".