"Милан" взе само точка при визитата си в Генуа

С този гол на Балотели от дузпа "Милан" взе 3-те точки срещу "Верона"
Милан успя да вземе точката при гостуването на Сампдория в дербито от 11-ия кръг на италианската Серия "А".

Тифозите, изпълнили "Луиджи Ферарис", видяха доста интересни моменти и драма, завършила 2:2.

Милан поведе в 10-тата минута. Стефан ел Шаарави напредна от ляво и с мощен шут в далечния ъгъл простреля Серхио Ромеро за 0:1.

Домакините успяха да изравнят секунди преди почивката. След хубава контраатака Габиадини центрира остро в наказателното поле, където Стефано Окака изпревари противниковите защитници и засече в мрежата за 1:1.

В 51-ата минута обратът стана пълен. Педро Обианг беше оставен непокрит след корнер и с глава изпрати топката в гредата, а Едер отблизо довкара за 2:1. Отговорът на Милан не закъсня.

В 64-ата минута Джамел Месба се подхлъзна и отклони топката с ръка в своето наказателно поле. Реферът Даниеле Орсато веднага посочи „бялата точка”. С изпълнението на дузпата се нагърби опитният Жереми Менес, който не сгреши за крайното 2:2. „Росонерите” завършиха срещата с 10 души, след като Даниеле Бонера (85) получи втори жълт и червен картон.

Сампдория след това реми се задържа на трето място във временното класиране с 20 точки. Милан е седми със 17 точки.