от 09.00 часа

Симона Халеп с победа над Серина Уилямс в Сингапур

Симона Халеп постигна втора победа в „червената група“ на Шампионата на женската тенис асоциация в Сингапур с награден фонд 6 500 000 долара. Румънката се наложи над водачката в схемата и защитаваща титлата си от последните два сезона Серина Уилямс (САЩ) с 6:0, 6:2 .

Това изравни най-тежката загуба в кариерата на 18-кратната шампионка в турнирите от Големия шлем, която успя да вземе само два гейма в мач срещу Джанет Крюгер (Южна Африка) в Оклахома Сити през далечната 1998 година.

Халеп спечели първите осем гейма в мача, като в първия сет позволи на съперничката си да запише само девет точки.  33-годишната американка прекъсна и серия от 16 поредни победи на шампионата на УТА, от който тя търси пета титла.

Тя все пак може да достигне до полуфиналите при успех над канадката Южени Бушар в четвъртък.

Бих описала като срамно представянето ми в този мач. Да, много срамно. Гледала съм Халеп в много срещи, но тя никога не е играла толкова добре.Форхендът ми просто отсъстваше днес. Явно беше отишъл във ваканция прекалено рано. В същото време сервисът ми беше в най-добрия случай на нивото на момичета под 10 години, заяви Уилямс след загубата.

Това е най-голямата победа в кариерата ми. Много съм щастлива, каза  Халеп.