от 15.00 часа

Пиронкова с бърза победа на старта на турнира в Линц

Пиронкова започна с лесна победа участието си на турнира в Линц
Снимка: БГНЕС

Цветана Пиронкова се класира за втория кръг на турнира на твърди кортове в австрийския град Линц с награден фонд 250 хиляди долара. Тя победи представителката на домакините Лиза-Мария Мозер с 6:2 и 6:3 след само 63 минути игра. 23-годишната Мозер, която е 422-а в класацията на УТА, получи "уайлд кард" за участие в основната схема. Пиронкова нямаше никакви проблеми в мача. Тя поведе с 3:0 и 5:2, а след това приключи сета след само 26 минути след втория си пробив. Във втората част българката реализира пробив за 3:1, но допусна още в следващия гейм съперничката да спечели нейното подаване. Все пак в шестия гейм Пиронкова стоигна до нов прибив, а до края на мача двете взеха своите сервис геймове.

27-годишната пловдивчанка, 51-ва в световната ранглиста в момента, заработи 30 точки и 3 400 долара, а във втория кръг ще играе срещу победителката от мача между номер 1 в схемата Южени Бушар от Канада и Патрисия Майер-Ахлайтнер от Австрия.

Мисля, че се представих добре. Доволна съм от играта си. Като изключим последния гейм, в останалите нямаше напрежение. По-лесно ми е да играя срещу съпернички, които не познавам, защото се концентрирам върху собствената си игра, а в противен случай знаеш какво да очакваш от противничката и се разсейваш. Централният корт е чудесен и за мен беше удоволствие да играя тук, заяви Пиронкова след мача.