от 07.00 часа

Полша изхвърли Русия от полуфиналите след успех с 3:2 гейма в Лодз

12 хиляди по трибуните празнуваха класирането на Полша на полуфиналите на световното
Снимка: fibv.org

Отборът на Полша победи състава на Русия с 3:2 гейма (25:22, 25:22, 21:25, 22:25, 15:11) в последния си мач преди директните елиминации (полуфинали) на световното първенство и изхвърли олимпийския шампион от мачовете за разпределение на медалите. Пред повече от 12 хиляди по трибуните в зала "Атлас Арена" домакините се нуждаеха от 2 гейма, за да си гарантират участие в следващата фаза.

След по-добра игра в атака и на сервис поляците успяха да вземат първата част с 25:22 и бяха много близо до участие на полуфиналите на домашното си първенство. Влазли и Винярски успяха да надиграят руската блокада, а играта на Дмитрий Мусерский и Алексей Спиридонов не вървеше. Във втория гейм отново Спиридонов изневери и въпреки смяната му със Савин и тази на Апаликов с Волвич, Полша успя да вземе така нужния гейм с 25:22.

След това поляците се отпуснаха, а руснаците, освободени от напрежението да победят на всяка цена, набързо изравниха геймовете след 25:21 и 25:22 след хубави атаки на Мусерский през центъра и на диагонала Павлов.

В тайбрека обаче домакините заиграха отново по познатия начин от първите два гейма за радост на феновете си и затвориха мача след 15:11.