Англия надигра като гост Швейцария, Испания се справи с Македония в европейските квалификации

Швейцария-Англия

С два гола на Дани Уелбек отборът на Англия спечели с 2:0 гостуването си срещу Швейцария в мач от група "Е" на квалификациите за Европейско първенство по футбол. Англичаните бяха по-активни преди почивката, но не успяха да вземат аванс в първата част на двубоя. Удар на Фил Джоунс с глава беше спасен от Ян Зомер. В 58-ата минута бърза контраатака на Уейн Рууни, намери Рахим Стърлинг, който подаде към Уелбек и новото попълнение на "Арсенал" на празна врата вкара първия гол. Първото попадение дойде, след като вратарят Джо Харт отрази опасен удар на Харис Сеферович. Домакините опитаха да изравнят резултата, но при нова бърза контра в самия край на срещата Дани Уелбек хладнокръвно реализира за крайното 2:0, останал сам срещу Зомер. Малко преди това Гари Кейхил попречи на Йосип Дърмич на изравни резултата и да направи финалните минути много интересни.

В група "G" Австрия завърши наравно 1:1 у дома срещу Швеция. В седмата минута Дейвид Алаба вкара първия гол за домакините след точно изпълнение на дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Себастиан Ларсон. Само пет минути след това Еркан Зенгин реализира красиво попадение след извеждащо подаване на Златан Ибрахимович. Това е първи гол за Зенгин с екипа на шведите. Голмайстор номер 1 на шведския национален тим Ибрахимович пък изигра своя мач номер 100 с екипа на скандинавците.

В група "С" европейският шампион Испания разгроми с 5:1 у дома Македония. Титуляр за македонците беше Стефан Спировски, който е футболист на "Берое". Халфът остана на терена до 67-ата минута, когато беше заменен от Мариян Радески. Резерва за македонците беше Кире Ристевски, защитник на "Славия". "Ла Фурия" вкара първото попадение в 15-ата минута от дузпа, реализирана от Серхио Рамос. Само две минути след това Пако Алкасер отблизо се разписа за първи път с екипа на Испания, възползвайки се от асистенция на Хуанфран. В 29-ата минута македонците намалиха чрез попадение от дузпа на Агим Ибраими. В края на първата част Алкасер подаде към Серхио Бускетс и той с удар от дистанция направи резултата 3:1, вкарвайки първия си гол за европейския шампион. Пет минути след почивката Давид Силва се разписа с диагонален шут за 4:1, а Педро Родригес оформи крайното 5:1 в последните секунди на срещата, изиграна във "Валенсия".

Първи срещи от квалификациите за Европейско първенство по футбол през 2016-а година: