Белгия е на осминафинал в Бразилия

Снимка: БТА

Белгия се класира за осминафиналите на световното първенство по футбол в Бразилия, след като победи Русия с 1:0, с голв 88-та минута на влезлия като резерва 19-годишен нападател Дивок Ориги пред 73 000 зрители на легендарния стадион "Маракана", сред които 10 000 руснаци.

„Сборная“ също има шанс да премине в следващата фаза, но задължително трябва да победи Алжир в последния кръг.

Еден Азар беше избран за играч на мача между Белгия и Русия с 75,9 процента точни подавания и две асистенции в двата изиграни двубоя на "червените дяволи" на световното първенство.  Халфът на Челси е играл във всичките 180 минути до момента на Белгия на Мондиал 2014.

Фабио Капело - италианският главен треньор на Русия:

Резултатът от мача е не закономерен. Аз съм доволен от това, което играха нашите футболисти, ние имахме възможности да победим. През второто полувреме ние доминирахме на терена. В мача с Алжир ни трябва победа. Равен резултат не ни върши работа. Да видим как ще играят алжирците и корейците, от този резултат много зависи.

Ян Вилмотс - селекционер на Белгия:

Това беше труден мач, но аз мисля, че заслужавахме победата. Съперникът ни също искаше да спечели. Времето беше
горещо, играчите се измориха. Това не беше голям футбол, но като цяло ще нарека мача достоен. Сега ще празнуваме, но от утре започваме работа отново.