Невяна Владинова с осмо място във финала на бухалки на Световната купа в Корбей - Есон

Невяна Владинова с осмо място във финала на бухалки на световната купа в Корбей - Есон
Снимка: БФХГ / Снимка: БТА

Невяна Владинова зае осмо място на финала на бухалки на турнира от Световната купа по художествена гимнастика във френския град Корбей-Есон, като получи оценка от 16,833 точки. Победителка стана Маргарита Мамун (Русия) с 18,483 точки.

Златните медали на обръч и на топка спечели Анна Ризатдинова (Украйна) съответно с оценки 18,100 и 17,850 точки. На лента първа е рускинята Яна Кудрявцева с 18,616 точки.

Ансамблите ни за жени и девойки показаха демонстративни изпълнения във всеки един от трите дни на турнира.

По време на надпреварата бяха наградени легендарни бивши гимнастички от Европа, сред които са българките Нешка Робева, Илиана Раева, Симона Пейчева и Елизабет Паисиева. Отличия получиха още Наталия Годунко (Украйна), Анна Бесонова (Украйна), Делфин Леду (Франция), Алмудена Сид (Испания).

Всички много се радваха на присъствието ни, а Нешка Робева беше голямата изненада тук след толкова дълги години отсъствие. Албина Дерюгина специално дойде да поздрави Робева и мен, заяви Илияна Раева – президент на БФХГ.