от 15.00 часа

Победи за "Бенфика" и "Севиля" в първите полуфинали на турнира Лига Европа

"Бенфика" се наложи с 2:1 над "Ювентус" в първи полуфинален мач от Лига Европа. "Бенфика" откри резултата още в третата минута, след удар с глада на Есекил Гарай. Карлос Тевес изравни в 72-ата минута. Нападателят проби в наказателното поле и преодоля двама бранители на "Бенфика", след което прекара топката между краката на вратаря на домакините Артур. Резервата Лима се разписа шест минути преди последния съдийски сигнал за победа на португалския футболен клуб с 2:1.

"Севиля" спечели срещу "Валенсия" с 2:0 на своя стадион. Центриране в 33-тата минута стигна до останалия сам на далечна греда Стефан Мбия, който пропусна да засече топката, но след рикошета в краката му той я изстреля в мрежата с пета. При гола останаха сериозни съмнения за засада. Второто попадение падна само три минути по-късно, след като Карлос Бака завърши индивидуална атака с красиво попадение.