от 15.00 часа

"Лудогорец" и "Ботев" (Пловдив) е финалът на турнира за Купата на България по футбол

„Лудогорец“ и „Ботев“ (Пловдив) е финала на турнира за Купата на България

Отборите на „Лудогорец“ и „Ботев“ (Пловдив) се класираха за финала на турнира за Купата на България.

„Лудогорец“ загуби с 0:1 от „Локомотив“ (Пловдив) във втората полуфинална среща от турнира за Купата на България, играна без зрители, но се класира за финала с общ резултат 2:1.

В 59-ата минута капитанът и голмайстор-ветеран на пловдивчани Мартин Камбуров изпълни отлично пряк свободен удар от границата на наказателното поле, макар и от диагонал, и фалцираната топка се спря в мрежата на Иван Чворович - 1:0 за "Локомотив".

В 86-ата минута за игра с ръка на Йордан Минев в наказателното поле на разградчани главният съдия Калин Людмилов отсъди дузпа в полза на „Локомотив“. Зад бялата точка застана Мартин Камбуров, който стреля в долния ляв ъгъл, но Иван Чворович сплонж спаси удара му и на практика класира „Лудогорец“ за финала на турнира за купата на България.

Александър Станков - старши треньор на „Локомотив“ (Пловдив):

Жалко е, първо, искам да поздравя момчетата за играта. Показахме характер, показахме, че сме отбор. Показахме, че няма голяма разлика между нас и "Лудогорец". Напълно надиграхме "Лудогорец" в този мач. Имаше доста ситуации, в които бяхме ощетени. Не трябва да се помага на "Лудогорец" така. Гледайки генерално, от двата мача трябваше да сме на финала. Накрая Марто пропусна дузпа. Случва се, всеки може да пропусне дузпа.

Стойчо Стоев - старши треньор на „Лудогорец“:

Още на разбора казах, че 2:0 е доста измамен. Тука трудно играем, доста футболисти не показват това, на което разчитам. Трудно играем срещу физически силни отбори, които центрират, изключвам Моци. Важното е, че се класирахме.

„Ботев“ (Пловдив) победи „Локомотив“ (София) с 1:0 като гост на реванша от полуфиналите и достигна мача за трофея с общ резултат 4:1. В първия двубой преди седмица на базата в Коматево „Ботев“ спечели с 3:1.

В 60-ата минута реферът Георги Йорданов отсъди дузпа в полза на „Ботев“ за игра с ръка на Елтон от "Локомотив" в наказателното поле. Юнес Хамза бе точен от бялата точка и изведе „жълто-черните“ в резултата.

Станимир Стоилов - старши треньор на „Ботев“:

Доволен съм, че с третия български отбор, с който работя, ще играя на финал. Задачата, която имахме за днес, бе да стигнем финала. Изпълнихме перфектно задачата за двата мача - с две победи сме на финала.

Димитър Васев - старши треньор на „Локомотив“ (София):

Жалко е, че отпаднахме. Не мога да не съм доволен от това, което показахме до момента, когато съдията прекрати мача в 59-ата минута. Хвърлихме се, играхме, имахме контрол на топката, имахме и две положения, ако поне едното бе влязло. . . Става добър мач и съдията решава да свири дузпа, която е доста спорна. За мен това не е дузпа. За мен това е спиране на мача.