от часа

ЦСКА излъга "Литекс" в Ловеч с 1:0 и вече преследва "Лудогорец"

ЦСКА победи "Литекс" като гост с 1:0 и подгони лидера "Лудогорец"
Снимка: sportal.bg

ЦСКА победи "Литекс" с 1:0 в Ловеч в дербито на 30-ия кръг на "А" футболната ни група. Победното попадение за червените вкара Неманя Милисавлевич в 48-ата минута. Със спечелените три точки футболистите на ЦСКА се изравниха по точки с оранжевите на второто място във временното класиране.

ЦСКА имаше превъзходство в първото полувреме и създаде повече положения пред вратата на домакините. Най-чистото пропиля Ивайло Чочев в 41-ата минута. След разбъркване в наказателното поле на домакините, той стреля от няколко метра, но вратарят Александров спаси.

Червените бяха по-настойчиви и в началото на втората част. В 48-ата минута Неманя Милисавлевич напредна по диагонала в наказателното поле, стреля с левия крак, топката се отклони в крака на Пламен Николов, излъга Александров и се озова в мрежата му за 0:1. Домакините реагираха веднага и в 60-ата минута Асприля се озова в наказателното поле, където падна, след съприкосновение със защитник на ЦСКА, но съдията Ивайло Стоянов прецени, че няма дузпа и показа жълт картон за симулация на колумбиеца. В 63-ата минута влезлият като резерва Том не се възползва от грешка в защитата на червените и от 7-8 метра стреля на сантиметри покрай гредата.

Футболистите на ЦСКА можеха да удвоят преднината си в 68-ата минута. След неразбирателство между Божиков и Николов Гъргоров открадна топката, подаде на Косоко, който обаче стреля право в тялото на вратаря Александров. В 72-ата минута стражът на "Литекс" за малко не допусна нелеп гол. Той изпусна топката след слаб удар на Косоко, но успя да я хване, преди да влезе във вратата му. В тези минути червените отново взеха инициативата и не оставяха възможности за домакините да организират опасни атаки. Все пак в края на мача ловчалии можеха да изравнят, но удар на Том с глава бе спасен от Мболи. В крайна сметка "Литекс" записа пети пореден мач без победа в първенството.