от часа

Мездренските лекоатлети се утвърдиха на спортната сцена през 2013 година

Снимка: РАДИО ВИДИН

Официално регистрираните през 2013 година спортни клубове в община Мездра са 12 на брой, от които 9 са в град Мездра - СК "Атлет", КЛА "Вирен", ФК "Локомотив 2012", ЖКХГ "Анелия", ХК "Локомотив", КИБИ "Лотос М", ШК "Локомотив", Клуб по тенис на корт и Клуб по снукър, два клуба са в село Зверино - ФК "Скала" и Клуб по борба "Скала" и един в село Моравица - ФК "Околчица".

Най-сериозни постижения за 2013 година има СК "Атлет", чийто състезатели завоюваха 110 медала от различни състезания. Най-сериозни са постиженията на надеждата на България Митко Ценов завоювал 11 златни медала, на Европейското първенство в Тампере -Финландия победител на 3000 метра, но декласиран за пристъпване на коридора и Европейски вицешампион по крос кънтри за младежи до 23 години. Неговият треньор Йоло Николов завоюва през годината 6 титли и стана Балкански шампион по маратон в Подгорица - Черна гора.Милица Мирчева при девойки до 23 години завоюва 7 титли и победи в кроса в Атапуерска - Испания в своята дисциплина. Много победи постигнаха и Александър Йотовски, Тихомир Костов, Ангелина Стефанова, Иван Попов и др.

Състезателката на другия клуб "Вирен" Милка Михайлова също завоюва 2 златни и 3 сребърни медала при жените и стана Балканска шампионка по планинско бягане.

Младият борец Николай Иванов от "Скала" - Зверино завоюва златен медал в категорията за деца до 38 кг. и стана Републикански шампион.

ФК "Локомотив" също завоюва два сериозни успеха през годината - стана носител на Купата на Аматьорската лига и се класира да 20-ото Европейско първенство по футбол за железничари в Москва.

На зоналното първенство по художествена гимнастика провело се в Търговище отборът на девойки старша възраст от ЖКХГ "Анелия" завоюва първо място и златните медали.

Представителният отбор по хандбал на "Локомотив" - юноши старша възраст зае престижното 4 място на Държавното първенство за годината. Състезателката от КИБИ "Лотос - М" завоюва първото място на Регионалното първенство по "ката".

От всичко казано до тук можем да направим извода, че 2013 година бе много успешна за спортистите от община Мездра като цяло и че СК "Атлет" вече заема водещо място в страната.

По публикацията работи: Петко Котларски