Европейска титла по самбо спечели видинчанката Боряна Борисова

Пореден медал от международен форум за видинската школа по самбо и джудо завоюва Боряна Борисова. Тя спечели златен медал от провелото се в столицата на Латвия - Рига Европейско първенство по самбо за кадети до 18 години. В категория до 70 килограма Боряна не срещна никаква съпротива от противниците си, които бяха от Литва, Беларус и Украйна, и спечели всичките си срещи с чисти победи чрез прилагане на "ключ", съобщиха от ръководството на спортен клуб "Борба, самбо, джудо"-Видин.

На Европейското първенство България бе представена общо от шестима състезатели, като само Боряна Борисова се окичи със злато. Сребърните медали за страната ни са три. Спечелиха ги - Божидар Темелков /СА Ставен-Сливен/ в категория до 55 килограма, Десислава Цонева /Троян/ в категория до 65 килограма и Веселин Иванов /София/. Бронз завоюва Цветомира Димитрова /Троян/ в категория до 41 килограма.

В шампионата на Стария континент участваха 250 състезатели от 20 страни.
По публикацията работи: Цветомир Цветанов