от часа

Джудистите на "Слава 83" Монтана с 18 медала от турнири в Румъния

Купа и общо 18 медала от два силни международни турнира в Румъния спечелиха джудистите на "Слава 83" /Монтана/. Състезанията се проведоха в Турно Северин и Калафат. Над 50 отбора от 10 държави взеха участие в международния турнир по джудо в Турно Северин. Освен "Слава 83" от България участваха още от Видин и ЦСКА. Треньорът Ташко Танов участва с две възрастови групи. При момичетата до 12 години най-добро класиране, сребърен медал спечели Цветина Иванова на 52 кг. Памела Симеонова /до 52/ и Глория Манчева /до 63/ станаха бронзови медалистки. При момчетата Тихомир Спасов / +55/ стана втори, а Викторио Георгиев /38/ е трети. При девойките младша възраст Цветина Иванов дублира медала си от момичетата, второ място на + 52 кг.

"Програмата бе много тежка и децата трудно се ориентираха в обстановката. Това е един от най-големите турнири в Румъния, а нашите състезатели не бяха подготвени психически за това. Въпреки това наложихме своя стил като шампиони на България по самбо и джудо и взехме максимума - 13 участника, 13 медала.", каза треньора Ташко Танов.

На турнира в Калафат се състезаваха 20 отбора от Румъния, Сърбия, Хърватска, Италия и България. Въпреки, че бяха по-малки на възраст джудистите на "Слава 83" записаха 100% успеваемост. 13-те състезатели спечелиха 13 медала и купата на турнира в Калафат. Със златни медали се завърнаха: Здравка Танова /48/, Цветина Иванова /+52/, Глория Манчева / до 63/, Тихомир Спасов / +55/, Викторио Георгиев /38/. Сребърни медалисти станаха: Теодора Енева /до 32/, Дебора Георгиева / до 44/, Памела Симеонова /до 48/, Мариела Емилова / до 52/, Васил Любенов /38/, Николай Пламенов /до 34/, Тихомир Спасов /до 66/. На трето място се класира Даниел Евгениев / до 66/.
По публикацията работи: Любо Андреев