от 18.00 часа

"Монтана" взе победа над "Дунав", днес отново има мач

Баскетболистките на Монтана победиха с 90:86 точки у дома Дунав 8806 /Русе/ в третата полуфинална плейофна среща при жените. Успехът за момичетата на треньора Славко Димитров дойде трудно след две продължения. Преди началото на мача фенове на Дунав подариха лалета на състезателките на двата тима.

Мачът тръгна кош за кош. На почивката гостенките имаха преднина от две точки – 42:40. След подновяването на играта Дунав увеличи аванса си на 10 точки. Последната четвърт започна при 55:54 за Монтана. Редовните 40 минути приключиха при 71:71. В следващите пет минути двата отбора отново не се победиха и след 80:80 се стигна до нови пет минути. След изтичането им Монтана се поздрави с успех. Милена Томова вкара 23 точки за Монтана. За Дунав най-резултатна бе Аманда Джонсън с 22 точки. Днес от 18 часа в зала "Младост" двата отбора отново играят.

По публикацията работи: Любо Андреев