от 07.00 часа

"Монтана" загуби гостуването си на "Черноморец" Бургас

Монтана падна с 0:1 при гостуването си на Черноморец /Бургас/ в среща от 20-ия кръг на „А” групата. Домакините записаха първата си победа тази година, докато Монтана продължава да е на последното място.

Монтанци затрудниха максимално съперника на стадион „Лазур”, като срещата бе равностойна, но домакините триумфираха след последния съдийски сигнал. В 6-та минута Антон Костадинов с плонж стреля, но ударът му не затрудни вратаря на Черноморец Стоян Колев. Единственият гол падна в 29-а минута. След центриране на Ванчо Траянов, Цветомир Цонков отклони с глава към Яни Пехливанов, който също с глава от 2-3 метра вкара за 1:0. През второто полувреме имаше доста положения пред вратата на Стоян Колев, който обаче не позволи топката да мина зад него.

В последните 10 минути натискът на монтанци се засили, но Михов и Младенов не успяха да реализират и така Монтана загуби сблъсъкът в Бургас.

За Монтана играха: Хр.Иванов, Дечев, Ковачев, Михов, Личков, Д.Илиев /79-Тодоров/, Ил.Илиев, Костадинов /85-В.Иванов/, Мирасема, Младенов, Чепилов /59-Владинов/.

След мача Монтана замина за Варна. До сряда момчетата на треньора Стойчо Стоев ще се готвят в комплекса на хотел „Спортпалас” за мача с Черно море.

По публикацията работи: Любо Андреев