от 09.00 часа

Очаквано "Литекс" прегази "Ботев" с 5:1

"Литекс" прегази с 5:1 "Ботев" при гостуването на врачани в града на люляците в събота. Тогава се игра срещата от 19-ия кръг на "А" футболна група, която противопостави третият в първенството на 11-ия във временното класиране.
Двубоят започна шокиращо за домакините - в 4-та мин. врачани откриха резултата. Николай Христов беше изведен зад гърба на оранжавета отбрана, върна топката към Андрей Атанасов, който от 7 метра разстреля Пиргов за 0:1. Радостта на врачани трая около 100 секунди, тъй като Георги Миланов от пряк свободен удар препарира Здравко Чавдаров за 1:1 още в 6-та мин.

В 31-та мин. Георги Миланов беше изведен на стрелкова позиция, но шутът му беше париран. След рикошета обаче топката попадна у Армандо Ваюши и албанският национал реализира за 2:1. Секунди преди почивката Томи Костадинов изведе Исмаил Иса сам срещу Чавдаров и нападателят с безпощаден удар вкара третия гол за домакините.

"Литекс" продължи да натиска и след почивката, макар че врачани излязоха от съблекалните с намерение да засилят играта си в атака, а Бруно Висенте беше заменен от Иван Коконов. В 50-та мин. Иса изведе Георги Миланов, но нападателят се подхлъзна в мига, в който трябваше да нанесе удар и топката излезе в аут. В 57-та мин. отново Георги Миланов проби, пусна на Иса, който беше повален, но реферът Иван Кирилов пусна авантаж, а кълбото стигна до резервата Ванжер Да Силва, който прониза Чавдаров за 4:1.

В 65-та мин. Ваюши вкара второто си попадение в срещата. Албанецът получи топката пред наказателното поле, нагласи си я на десния крак и с неспасяем шут разпъна Чавдаров за 5:1. В 70-та мин. домакините можеха да ликуват отново - Славчев отправи истински снаряд към вратата, но в последния момент от голлинията, гостите я избиха в тъч, като реферът Кирилов отчете, че кълбото не е преминало голлинията. В добавените 3 минути Илия Илиев можеше да донесе втори гол за гостите, но шутът му от пряк свободен удар мина над напречната греда. "Ботев" доигра мача с 10 души, тъй като Светослав Валериев напусна терена в последните секунди, поради контузия.

Статистика:

ЛИТЕКС: Пиргов, Недялков /67 Динчев/, Славчев, Иса /63 Грозев/, Жуниор, Ваюши, Костадинов /46 Ванжер/, Попов, Г.Миланов, Ил.Миланов, Цветков.
БОТЕВ: Чавдаров, Куанг, Георгиев, Маринов, Висенте /46 Коконов/, Якимов /60 Валериев/, Савич, Велев /60 Тонев/, Илиев, Христов, Атанасов.
ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Атанасов /4/, 1:1 Г.Миланов, 2:1 Ваюши /31/, 3:1 Иса /45+1/, 4:1 Венжер /57/.
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Костадинов, Попов, Иса /Л/; Велев /Б/.
ГЛАВЕН СЪДИЯ: Иван Кирилов /Варна/