Училище "Цар Симеон Велики" със 7-а титла от Ученическата баскетболна лига

Приключиха надпреварите от Ученическата баскетболна лига в най-малката възраст при момчетата 5-7 клас.

Купата и златните медали спечелиха възпитаниците на Румен Груев от СОУ ”Цар Симеон Велики”, които без проблеми се наложиха над ОУ ”Иван Вазов” с 55-25 точки. Баскетболистите, водени от Ели Богомилова, стояха добре на игрището през първите две части и не позволиха на съперниците си да се откъснат напред в резултата, но след почивката на полувремето явно отпаднаха физически и дадоха инициативата в ръцете на отбора на СОУ "Цар Симеон Велики". На трето място се класираха момчетата на ПМГ ”Екзарх Антим І”, които в малкия финал победиха СОУ ”Св.св.Кирил и Методий” с 43-31. На пето място остана тимът на ОУ ”Св.Климент Охридски”.

Кристиян Нунов от шампионите стана най-полезен състезател на първенството.

"Наградата показва колко добре съм работил през цялата година. Започнахме трудно финалната среща, защото някой от момчетата, като че ли се уплашиха от многобройната публика в залата, защото това им беше първо участие в голям мач. Дано да се класираме за републиканските финали. Мисля, че на зоналното първенство няма да имаме проблеми.", каза за Радио Видин Кристиян Нунов.

Отличията на призьорите връчиха Милена Наумова от Община Видин и Цветомир Цветанов от медийния партньор Радио Видин.

Отборът на СОУ ”Цар Симеон Велики” продължава напред в следващия етап на Ученическите игри и на 17 април 2013 г. в Монтана на зоналния кръг между шампионите на Видин, Враца и домакините ще се бори за класиране на Държавни финали.