Антони Здравков за контролата на "Ботев": "Доволен съм от представянето на защитници и халфове, но не и на нападателите, в чиято игра не видях никаква мисъл"

"Ботев" /Враца/ и "Спартак" /Плевен/ не се победиха в контролна среща, която завърши 0:0. Около 300 зрителя пренебрегнаха ангажиментите си в делничния ден, за да видят първата проверка на врачани у дома от началото на подготовката.

Преди почивката домакините диктуваха играта, но трудно достигаха до голово положение пред вратата на Тодоров. В 34-та мин. Янислав Иванов от гостите отправи коварен удар от пряк свободен удар, но новото попълнение на врачани Ивайло Яначков отби в ъглов удар. След изпълнението му Мариян Блажев-Вожда беше близо до отбелязването на попадение, но не уцели вратата. Последните 5 минути на първата част "Ботев" упражни натиск, но ударите на Илиев от фаул, и Христов минаха покрай целта, а Асен Георгиев с глава не успя да разпечати вратата на плевенчани след центриране на Илиев.

След почивката врачани натиснаха противника, но заредиха пропуск след пропуск. В 52-та мин. Куанг изведе Коконов, но тъч-реферът Владимир Вълов вдигна засада. Най-чистото положение за "Ботев" дойде в средата на втората част - в 68-та мин. Александър Якимов беше изведен сам срещу резервния вратар на гостите Антонов, но би над вратата. В 73-та мин. и централният защитник Жайро пробва с глава да вкара след центриране на Борисов, но ударът му мина на сантиметри над напречната греда. Сред грешниците в този мач се записа и Румен Рангелов, който в 84-та мин. шутира към вратата, но уцели тялото на бранител на "Спартак".

Гостите можеха да си тръгнат щастливи от Враца, но в 88-та мин. Любомир Тодоров би неточно от пряк свободен удар, а в 90-та мин. Евгени Игнатов от 10-ина метра би над вратата на "Ботев".

Така след 6 контроли "Ботев" записа трето равенство. Следващият мач на врачани е в събота от 13.30 часа, когато на изкуственото игрище в Правец ще играят срещу втородивизионния "Раковски". Наставникът на "Ботев" Антони Здравков заяви, че е "доволен от представянето на защитници и халфове, но не и на нападателите, в чиято игра не е видял никаква мисъл".

СТАТИСТИКА:

"БОТЕВ": Яначков, Маркети, Георгиев, Р.Ванков, Куанг, Н.Петров, Христов, Велев, Коконов, Атанасов, Илиев /като резерви играха още: Чавдаров, Найденов, Якимов, Валериев, Николов, Борисов, Рангелов, Жайро/.

"СПАРТАК": В.Тодоров, Минчев, П.Ванков, Трифонов, Кикарин, Паликрушев, Блажев, Дангуров, Василев, Ян.Иванов, К.Тодоров /като резерви играха още: Антонов, Панов, Григоров, М.Тодоров, Ив.Иванов, Шопов, Игнатов, Л.Тодоров/.

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Христов и Жайро /Ботев/.

СЪДИИ: Илиян Маринов, Владимир Вълов, Светлин Иванов /Враца/; помощно игрище край стадион "Христо Ботев" - 300 зрители.

По публикацията работи: Жоро Александров