от 09.00 часа

ФК "Монтана" направи 2:2 при гостуването си на "Берое"

Монтана направи 2:2 при гостуването си на "Берое" /Стара Загора/ в мач от 7-ия кръг на "А" група. Пет минути отделиха възпитаниците на треньора Атанас Джамбазки от трите точки. Мирослав Антонов – Чилика и Деян Христов отбелязаха головете за монтанци.

Монтана успя да вкара първия гол в мача, като в 23-та минута точен за 0:1 беше Мирослав Антонов. Димитър Илиев отне топката от Владислав Зафиров в половината на домакините и подаде на капитана, който се измъкна от защитниците и прати топката в мрежата на беройци.

Този резултат обаче не се задържа дълго, защото само 8 минути по-късно Георги Андонов беше фаулиран в наказателното поле на Монтана и сам вкара дузпата за равенство 1:1.

След почивката момчетата на Джамбазки отново поведоха в резултата. Антонов центрира топката към наказателното поле на "Берое", където влезлия, като резерва на почивката Деян Христов изпревари защитник на домакините и с глава се разписа за 1:2. Изравняването дойде едва две минути преди края, когато Елиаш да Силва стреля точно от пряк свободен удар за крайното 2:2.

Срещу "Берое" Монтана игра в състав: Сендо, Георги Мечечиев, Милен Лахчев, Мартин Ковачев, Антон Личков, Димитър Илиев, Атанас Чепилов /75-Димитър Петков/, Георги Пашов, Антон Костадинов /46-Деян Христов/, Йордан Тодоров, Мирослав Антонов /90-Мартин Сечков/.

Според Румен Панайотов е отменен напълно редовен гол на Атанас Чепилов.

"Отборът ни загуби две точки. Момчетата се бореха до последно за победата, но уви. В крайна сметка това е футбола, едно разсейване и недоглеждане ни коства победата. Смея да твърдя, че първият им гол е една "смешна дузпа", а втория гол си бе чиста засада. Няма как да се радваме на равен резултат, заслужавахме да вземем мача.", коментира срещата изпълнителният директор на Монтана Румен Панайотов.
По публикацията работи: Любо Андреев