Монтана победи Спартак - Плевен

Монтана победи с 2:0 Спартак /Плевен/ в приятелски мач. Възпитаниците на треньора Атанас Джамбазки записаха първа победа след трети август, когато отново у дома биха македонския Тетекст.

Още в 5-ата минута Деян Христов имаше възможност да вкара гол на празна врата, но бранител на Спартак изби от голлинията. След още толкова минути игра Любомир Тодоров излезе сам срещу вратаря на Монтана, но Цветковски изби в корнер. Лахчев можеше да изведе напред домакините, но ударът му с глава бе спасен от вратаря Антонов. До почивката плевенчани пропиляха шансовете си чрез Любомир Тодоров и Василев. С перфектен пас зад центъра на Петър Петров топката попадна в Чепилов, който напредна сам, и излъга вратаря Васил Тодоров за 1:0 в 58-ата минута. Седем минути по-късно Чепилов можеше да вкара нов гол, но стража на Спартак изби в корнер. Две минути преди края Спас Георгиев бе съборен в наказателното поле на Спартак и Владимир Мичев реализира дузпата за 2:0. Домакините имаха страхотна подкрепа от своята агитка. Интересното бе, че тя бе съставена от 20-ина деца, които цял мач деряха гърла, а на два пъти пуснаха димки.

По публикацията работи: Любо Андреев