от 15.00 часа

"Бдин" победи "Академик" София с 1:0

"Бдин" Видин победи "Академик" София с минималното 1:0 в мач от 20-ия кръг на западната "Б" футболна група.

Единственото попадение в срещата падна през първото полувреме. Голът отбеляза бившият играч на ЦСКА Тодор Тимонов в 10-тата минута.

След мача старши треньора на видинчани Николай Нинов сподели: "Това ни е най-слабият мач от началото на пролетният дял на шампионата. Тревожно е, че не създаваме игрови голови положения. Следващия кръг печелим служебно срещу "Чавдар" Бяла Слатина, а с момчетата ще имаме време да изгладим нещата и да поговорим сериозно. Грозна победа, но победа. Нищо не се получи от това, което трябваше да направим като игра. Трябваше да бъдем по-активни и по-агресивни, но не се получи. От дребни неща през второто полувреме играта се изнерви и нямаше футбол. Получи се едно успокоение при моите играчи след гола на Тимонов, но дойде контузията на Хазуров и се промени начинът ни на игра. Реално пред нашата врата няма положения и за това съм доволен от защитната ни линия. Определено това е най-слабият ни мач, въпреки победата. Нямахме много голови положения в тази среща, въпреки, че на мач създаваме по 5-6 чисти такива. Имаше умора в моите играчи, но сега почиваме. Печелим служебно в междинния кръг в сряда и имаме мач на 21 април във Видин с "Чавдар" Етрополе. Ще търсим съперник за контрола в четвъртък. Съдийството няма да го коментирам! До последно ще преследваме класиране в "А" група".

И двата тима завършиха мача с по 10 човека след показани червени картони от главния съдия Ангел Баялцалиев. Мачът започна добре за видинчани, но започналият като титуляр след дълго лекувана контузия Борислав Хазуров, отново бе ритнат лошо и бе заменен още в 22 минута. Още в 1-та минута, след ъглов удар пред вратата на гостите, двама играчи на "Бдин" се разминаха с топката и тя излезе в аут. В 6-та минута Ангел Цолов направи хубав пробив и бе фаулиран. Прекият свободен удар изпълни Тодор Тимонов, но ударът му мина в страни от вратата. Четири минути по-късно домакините изпълниха ъглов удар, а отбитата топка попадна при Тимонов и той със силен удар я прати във вратата на гостите, като вратарят им Виктор Георгиев се опита да парира удара, но топката го подлъга и я испусна зад голлинията. Последва контузията на Хазуров и играта на "Бдин" позагуби остротата си. До края на полувремето Владислав Мирчев имаше шанс, но ударът му бе блокиран от защитник. Първата си атака гостите направиха в 36 минута, но ударът на капитана им Алек Манолов бе отбит от защитник. През втората част в 47 минута Николай Цветков отправи удар с глава, но в ръцете на вратаря. И двата отбора играеха хаотично, а и съдията Баялцалиев с някои отсъждания изнерви играта. В 62 минута Мирчев бе грубо фаулиран в половината на гостите, но Баялцалиев не видя фал и гостите направиха контраатака като при нея извършиха отново нарушение, но играта продължи. Опитния Мирослав Ризов влезе остро на нападател на гостите, но без да го докосне, но съдията фидя фал. Последва втори жълт картон и респективно червен за Ризов, въпреки бурните протести на домакините. Четири минути по-късно, грубата игра на гостите бе наказана и Милен Кикарин, който изрита Мирчев без топка, бе изгонен с директен червен картон. До края на мача двата отбора се хвърлиха в здрава физическа битка, но нов гол не падна. Тимонов опита отново удар от 30 метра, но този път Георгиев изби в ъглов удар. За слабата игра на двата отбора през втората част повлия и бурният вятър, който въртеше топката на сам на там, както и падналият краткотраен дъжд. Отборът на "Бдин" подновява тренировки още в понеделник.