от 12.00 часа

"Бдин" - "Септември" 1:1, въпросите остават!

ОФК "Бдин" изпусна "Септември" Симитли в слаб мач на стадион "Бенковски" във Видин и завърши 1:1. Попаденията паднаха през първите 20 минути. Първо капитана на домакините Калоян Цветков бе най-съобразителен при едно центриране на Цветомир Тодоров от фаул в 8-та минута. Топката прелетя над цялата защита на гостите без никой да е одиграе и попадна на втора греда, където Цветков подлижи крак и отбеляза. И докато 1 500-те зрители очакваха победата, то гостите изравниха в 18-та минута. Даниел Дюлгеров отбеляза с глава след центриране, като защитата на Бдинци направи колективна грешка. Това бе и единственото голово положение за гостите и те го реализираха. Домакините имаха на 3 пъти претенции за дузпа, но съдията Ставров не отсъди. Първо в 31-та минута Хаджиниколов падна в наказателното поле след като защитник го повали, но съдията не реагира. В 52-та минута очаквайки центриране от фаул Метушев бе съборен от защитник, но отново нищо. В 88-та минута Метушев върна с глава една топка към дузпата след ъглов удар, а защитник откровено игра с ръка, но Ставров отново се побоя да отсъди дузпа. В даденото от съдията 4 минутно продължение капитана Цветков вкара гол, но съдията видя нарушение при играта с глава на Деси Русев при паса към Цветков и го отмени.

Гостите играха последните 8 минути с човек по малко след, като капитанът им Георги Караканов получи втори жълт картон и напусна играта, но хаотичния натиск на "Бдин" не доведе до нищо. Въпреки слабата игра, видинчани трябва все пак да съжаляват за изпуснатата победа, защото имаха няколко шанса за гол, докато гостите контраатакуваха, но не стигаха до голови положения. В 11-та минута Марио Метушев получи хубав пас от Любо Иванов зад защитата на гостите, но сам срещу вратаря би в страни от вратата от воле. В 32-та Николай Цветков отправи силен удар от далеч, но отново покрай вратата. В 67-та минута Любо Иванов навърза трима защитника на гостите от ляво и би силно в долния ляв ъгъл на вратата на Веселин Ганев, но той с усилие изби в ъглов удар. Две минути по късно Хаджиниколов с гръб към вратата опита удар с глава, но вратарят отби. Любо Иванов отново опита силен удар в 80-та минута, но и този път стражът на гостите улови. На три пъти Цецко Тодоров опита специалитета си – силен удар от границата на големия пеналт – но на два пъти ударът му бе блокиран, а веднъж би над вратата.

Видинчани бързо трябва да забравят този слаб мач, който дойде веднага след фиаското с 3 на 0 от "Пирин" Гоце Делчев и старши треньора Альоша Андонов да анализира причините за двете поредни слаби продукции на отбора си. Поради наказание мача пропусна Боби Борисов, а поради травми и други причини не играха Пепи Трифонов, Марио Близнаков, Георги Илиев, Александър Соколов, Ангел Цолов, Куатара Мамаду и Филип Матеев. В следващия кръг ОФК "Бдин" гостува на "Академик" София.