"Ювентус" спечели градското дерби с "Торино"

Снимка: БГНЕС

Шампионът "Ювентус" спечели с 1:0 градското дерби срещу "Торино" и се изравни с "Наполи" на върха в класирането на Серия А.

"Юве" и "Наполи" делят първата позиция с по 16 точки, една повече от "Рома", който по-късно днес приема "Болоня".

Пол Погба донесе трите точки за "Юве" с гол в 54-ата минута на мача. Френският полузащитник се разписа с глава, но при попадението останаха съмнения за засада на Карлос Тевес, който също участваше в атаката на "бяло-черните".

Дербито не предложи много футболни моменти на зрителите, като "Ювентус" имаше териториално превъзходство, но головите положения почти липсваха.

След почивката "Юве" вдигна оборотите и Карлос Тевес и Себастиан Джовинко бяха близо до гола в началните минути на второто полувреме.

Натискът на "Ювентус" даде резултат в 54-тата минута, когато Погба довкара топката, след като преди това Тевес нацели гредата, а при ситуацията останаха сериозни съмнения за засада.

До края "Старата госпожа" без проблеми удържа крехкия си аванс и постигна пета шампионатна победа за сезона.