от 12.00 часа

Италия вече е на финалите в Бразилия, Чехия остана без треньор

Снимка: БГНЕС

Четирикратният световен шампион Италия се класира за финалите на Мондиал 2014 в Бразилия два кръга преди края в нашата втора квалификационна група, побеждавайки Чехия с 2:1 в Торино.

Така два кръга преди края отборът на Италия е начело във временното класиране с 20 точки пред България, която има 13 точки.

Гостите поведоха с гол на Либор Козак в 19-ата минута, но Скуадра адзура нанесе своя удар в началото на второто полувреме и стигна до пълен обрат. В 51-вата минута Джорджо Киелини с глава изпрати топката в мрежата на Петърж Чех - 1:1. В 54-ота минута Марио Балотели с гол от дузпа донесе победата и класирането на Италия за финалите на Световното първенство през 2014-а година в Бразилия. Победният гол бе дело на Марио Балотели, който през първото полувреме изпусна три чисти голови положения и получи един жълт картон за нарушение срещу Томаш Сивок, за което можеше да получи и директен червен картон. А в 89-та минута Даниел Коларж получи червен картон за нарушение срещу Марио Балотели.

След срещата селекционерът на Чехия Михал Билек съобщи, че подава оставка, защото не вярва в класирането на чешкия отбор за Мондиал 2014.

Аз исках да остана с отбора, докато има шансове да се класираме за Мондиала. Сега вече нямаме шансове и аз подавам оставка. Вече не можем да се класираме, има само теоретична възможност, но ние повече не вярваме. Аз съм много разочарован. Сега решението е на президента на чешката федерация.

Михал Билек, 48-годишен, е национален селекционер на Чехия от 2009-а година.