Силвия Митева без медал и от финалите на бухалки и лента на Световното в Киев

Снимка: Официален сайт: БФХГ

Две осми места записа Силвия Митева във втория ден на Световното първенство по художествена гимнастика в Киев. Най-добрата ни състезателка остана без медал и във финалите на бухалки и лента, заради неточности, допуснати при изпълненията.

Във финала на бухалки българката остана на осма след оценка от 15.983 точки. Златото бе разделено между двете състезателки на Русия Яна Кудрявцева и Маргарита Мамун. И двете получиха по 18.366 точки. Бронзът отиде при представителката на домакините Алина Максименко с 18.216 точки.

На лента националката ни отново зае осмата позиция, с резултат от 15.533 точки. Първото място бе за рускинята Яна Кудрявцева с 18.516 точки, следвана от Ганна Ризатдинова (Украйна) с 18.233 и Мелитина Станюта с 18.066 точки.

Родената в Русе гимнастичка зае 7-о място в квалификацията за многобоя. Българката попадна сред 24-те най-добри  с общ сбор от четирите съчетания  - 52.207  точки (17.466 точки на бухалки, 17.225 точки на лента,  17.516 на обръч и 17.183 точки на топка).

Втората българка Мария Матева остана 30-а в пресявките за многобоя с 46.322 точки. Тя получи 49-а оценка на бухалки - 13.925 точки, 36-а на лента - 14.666 точки, 25-а оценка на топка от 16.033 точки и 27-а оценка на обръч от 15.633 точки. Така участието на Матева в шампионата приключи.

С първа оценка в квалификациите -  55.149 точки е  Маргарита Мамун (Русия, следвана от сънародничката си Яна Кудрявцева с 55.016 точки и Яна Ризатдинова (Украйна) с 54.450 точки. Финалът в многобоя е утре, а в него се започва от нула.