от 18.00 часа

Силвия Митева с бронз на топка, останахме без медал при ансамблите

Снимка: БФХГ

Силвия Митева спечели бронзов медал във финала на топка на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в руския град Санкт Петербург.  Най-добрата ни гимнастичка получи оценка от 18.116 точки. На обръч българката се класира четвърта със 17.766 точки, на бухалки - пета със 17.900 точки и на лента - шеста със 17.383 точки.

Представителката на домакините Маргарита Мамун спечели златните медали във финалите на обръч, бухалки и лента. В този на топка първа е нейната съотборничка Яна Кудрявцева.

Ансамбълът ни остана без медал и във финалите на отделните уреди. Възпитаничките на Ина Ананиева получиха оценка от 17.266 точки и останаха четвърти за изпълнението на съчетанието си с пет чифта бухалки. Домакините от Русия взеха златото с 18.333 точки, втори е Беларус със 17.583 точки, трети - Италия със 17.383 точки. В топ шест са още Испания със 17.216 точки и Германия с 16.683. Българките не са сред финалистките на две топки и три ленти.