от 18.00 часа

Силвия Митева с бронз във финала на лента от Универсиадата в Казан

Снимка: БГНЕС

Силвия Митева спечели бронзов медал във финала на лента в турнира по художествена гимнастика на Универсиадата в Казан (Русия). Българката получи за своето изпълнение оценка от 17.866 точки.

Победителка е Маргарита Мамун (Русия) с 18.566 точки, следвана от сънародничката си Александра Меркулова със 17.966 точки.

На бухалки, където най-добрата ни гимнастичка не участава, първа е Маргарита Мамун с 18.433 точки, а среброто поделиха украинките Алина Максименко и Анна Ризатдинова с еднакви оценки от 17.950 точки.

Така България приключва Универсиадата с четири медала - един сребърен и три бронзови. Останалите отличия са в турнира по самбо на Тереза Джурова (второ място), Мартин Иванов и Гергана Вацова (трето място).