Велика победа на България над Полша, на мач сме от Финалите

Снимка: Архив
Волейболистите от националния ни отбор са буквално на 2 гейма от класиране за финалите на Световната лига в Мар Дел Плата, Аржентина. Момчетата на селекционера на нашия тим Камило Плачи биха категорично победителя в Лигата за 2012 година Полша с 3:0 гейма (25:21, 25:21, 25:21) в първия мач между двата тима от последния кръг в предварителна група "А", игран в зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта във Варна. Така нашите се върнаха на 2-то място във временното класиране със 17 точки, като имат 6 победи и 3 загуби. Поляците от своя страна загубиха и минималните си шансове за участие на Финалите.Вариантите за класиране на нашите за Финалната шестица в Аржентина са три - при победа на Бразилия над САЩ с 3:0 или 3:1, България ще се класира дори и при загуба от поляците с 0:3 или 1:3 във втория мач утре, при два успеха на американците над "кариоките" с по 3:0 или 3:1, то България се нуждае от една точка или два гейма срещу Полша, най-добрия вариант е нова победа над полските волейболисти. Най-резултатен в българския тим бе Цветан Соколов с 21 точки - от тях 4 блока, 1 ас и 80% ефективност в атака, а капитанът Тодор Алексиев добави 11 точки - от тях 1 блок, 59% ефективност в атака и 17% позитивно посрещане. За поляците Бартош Курек завърши с 12 точки. БЪЛГАРИЯ - Полша 3:0 (25:21, 25:21, 25:21)БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев 5, Цветан Соколов 21, Тодор Алексиев 11, Тодор Скримов, Виктор Йосифов 8, Светослав Гоцев 4 - Теодор Салпаров-либеро (Валентин Братоев 6, Добромир Димитров) ПОЛША: Лукаш Жигадло 2, Якуб Ярош 2, Михал Ручияк 1, Бартош Курек 12, Пьотър Новаковски 2, Марчин Мозджонек 9 - Павел Заторски-либеро (Збигнев Бартман 7, Гжегож Косок 2, Михал Кубияк 2, Фабиан Джизга 1)