Пети полуфинал за Анди Мъри на "Уимбълдън"

Снимка: БГНЕС

Британецът Анди Мъри се класира за пети пореден път за полуфиналите на турнира по тенис на трева "Уимбълдън", побеждавайки на четвъртфиналите в драматичен петсетов мач Фернандо Вердаско (Испания) с 4:6,3:6,6:4 и 7:5.

Анди Мъри, втори в световната ранглиста, успя да обърне мача след два загубени сета от Фернандо Вердаско, 54-ти в световната ранглиста. Анди Мъри направи обрата главно благодарение на своя сервис, в 11-ия гейм на петия сет направи разликата, а на централния корт зрителите скандираха "Анди, Анди, Анди!".

В петък Анди Мъри ще играе на полуфиналите срещу младия полски гигант Йежи Янович (22-годишен, висок 203 сантиметра), който успя да спечели "полския четвъртфинал" срещу своя съотборник от турнира за купа "Дейвис" - Лукаш Кубот.

В другия полуфинал ще играят водачът в световната ранглиста Новак Джокович (Сърбия) и Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина).

Анди Мъри е само на две победи от това да стане вторият британски тенисист, побеждадвал в "Уимбълдън", след Фред Пери през 1936-а година.