от 18.00 часа

Трети успех на "Маями" срещу "Индиана"

Снимка: БГНЕС

Отлична трета част на ЛеБрон Джеймс и на целия отбор осигуриха третата победа на "Маями" във финалната серия на "Изток" срещу "Индиана".

"Горещите" спечелиха с 90:79 и са само на един успех от директния мач за защита на титлата, след като водят с 3-2 в серията.

ЛеБрон Джеймс вкара общо 30 точки в мача, а във въпросната трета част реализира 16. Така домакините от пасив от 6 точки направиха аванса в своя полза на 14. В третата част гостите от Севера водеха с 46:40, но в следващите 11 минути "Маями" оформи серия от 30:10 точки и обърна развоя на събитията.

Отделно за успеха Джеймс добави 8 борби и 6 асистенции, а Удонис Хаслем завърши с 16, но последните му 8 изстрела в мача бяха до един успешни. Марио Чалмърс добави 12, а Дуейн Уейд - 10.

За гостите Пол Джордж завърши с 27 точки и 11 борби, Рой Хибъртс 22, а Дейвид Уест със 17.