"Атлетико" Мадрид спечели купата на Испания

Снимка: БГНЕС

Атлетико (Мадрид) спечели за 10-ти път в историята си Купата на Испания по футбол.

На финала на "Сатняго Бернабеу" възпитаниците на Диего Симеоне победиха Реал (Мадрид) с 2:1 след продължение.

Редовното време завърши 1:1.

Жоао Миранда донесе победата на Атлетико с гол в 98-та минута. Преди това Кристиано Роналдо откри за Реал в 14-та минута, а в 35-та Диего Коща изравни.

Срещата бе изключително драматична и съпътствана с много нерви. Съдията показа 2 червени и 15 жълти картона.

Старши треньорът на Реал Жозе Моуриньо беше изгонен от скамейката в 76-та минута за оспорване на съдийско решение.

Малко преди края на продълженията Кристиано Роналдо  получи червен картон, а в последните секунди и Габи от тима на Атлетико напусна терена.

Това бе първа победа за Атлетико над Реал за последните 14 години.

Невероятен мач направи стражът на Атлетико Тибо Куртоа, който направи страхотни спасявания, а освен това и на три пъти гредите се оказаха на пътя на топката.