от 12.00 часа

Девойките започнаха с победа световните квалификации по волейбол в Самоков

Снимка: Sportal

Националният ни отбор по волейбол за девойки старша възраст започна с убедителна победа участието си в турнира от трета  група на световните квалификации. Момичетата на селекционера Димо Тонев се наложиха над състава на  Латвия с 3:0 гейма, в отделните части 25:15, 25:13, 25:14 точки в първия си мач, в зала "Арена Самоков".

Българките имаха леки проблеми единствено в началото на първия и третия гейм, когато Латвия поведе съответно с 3:1 и 4:2. Най-резултатна за българския тим стана Гергана Димитрова с 15 точки, а Пролетка Иванова добави още 13. За отбора на Латвия Алис Лече реализира 10 точки.

Днес българските девойки ще играят срещу отбора на Гърция, който отстъпи драматично пред Хърватия с 2:3 гейма. Хърватките пък ще излязат срещу Германия, която почиваше в първия кръг.

Доволен след бързата победа бе селекционерът на националния волейболен отбор за девойки старша възраст Димо Тонев:

Още преди началото на мача казах на моите момичета, че нас не ни интересува Латвия, а как ще играем ние и по какъв начин ще го направим. Струва ми се, че интерпретирахме възможно най-добре срещата, без да е необходимо да се водим по тяхната игра. Получих възможност да изпробвам някои състезателки на различни постове, като тези решения може да се окажат полезни през следващите дни. Мача срещу Гърция? Нов ден, нов късмет. Гърция е значително по-добър съперник от Латвия, но пак повтарям, мен ме интересува как играем ние. Ако се представим така, както знаем, мисля, че няма да имаме проблеми. Дали ще са уморени след загубата им с 2:3 от Хърватия? Нас това не ни интересува, важното е ние да се чувстваме добре. Момичетата са във форма, като перспективите са след четири дни формата да е още по-добра.