„Тренто” на победа от титлата в Италия

Снимка: Sportal

Матей Казийски и съотборниците му от Итас Диатек (Тренто) са на победа от спечелване на титлата в италианската Серия А1. Възпитаниците Радостин Стойчев надиграха категорично у дома Копра Елиор (Пиаченца), чийто капитан е българинът с италиански паспорт Христо Златанов, с 3:0 гейма, в отделните части 25:12, 25:18, 25:19 точки.

Така трентинци поведоха във финалната серията с 2:1 победи. Играе се до 3 успеха от 5 срещи. Четвъртият и може би последен двубой между двата тима е в неделя от 18,30 часа българско време в зала "Пала Банка" в Пиаченца.

Звездата и капитан на БГ Тренто Матей Казийски игра стабилно цял мач и стана втори по резултатност с 11 точки, с колкото се отчете и Митар Джурич. Най-резултатен беше кубинският посрещач Османи Хуанторена със 17 точки, който бе обявен за най-полезен играч на мача. Другият българин в състава на трентинци - диагоналът Николай Учиков, не влезе в игра и остана на резервната скамейка.

Наставникът на Итас Диатек (Тренто) Радостин Стойчев сподели след категоричната победа, че концентрацията е била решаваща за успеха.

Бяхме особено добри и нито за момент не се разконцентрирахме по време на целия мач. Играхме много ефективно на всички ключови елементи. Концентрацията беше решаваща за този резултат, но сега трябва да го забравим и да мислим напред. Ако искаме да спечелим Скудетото, трябва да започнем в следващата среща така, сякаш нищо не сме направили. Би било грешка да си мислим, че сме свършили най-трудната част от работата си. В Пиаченца ни очаква още една битка и трябва да сме готови да преодолеем трудните моменти. Тази вечер имахме няколко такива, но издържахме. Заслуга за това има и публиката, която беше наистина невероятна. Благодаря на всички, коментира Радо Стойчев.