от часа

Матей Казийски и „Итас Диатек” (Тренто) с първа победа във финалния плейоф в Италия

Снимка: ЕПА / БГНЕС

Матей Казийски и съотборниците му от Итас Диатек (Тренто) започнаха с победа във финалния плейоф на италианската Серия А1. Възпитаниците на Радостин Стойчев обърнаха и надиграха у дома Копра Елиор (Пиаченца), чийто капитан е българинът с италиански паспорт Христо Златанов, с 3:1 гейма, в отделните части 20:25, 25:11, 25:19, 25:20 точки в първия мач от финала, игран тази вечер пред над 4200 зрители в зала "Пала Тренто".

Така трентинци поведоха с 1:0 победи в плейофната серия, която се играе до 3 успеха от 5 срещи.

Звездата и капитан на БГ Тренто Матей Казийски изигра много силен мач и стана втори по резултатност с 16 точки. Чешкият диагонал Ян Щокър стана най-резултатен със 17 точки и бе определен за най-полезен играч на мача. Другият българин в състава на трентинци Николай Учиков пък влезе за малко като резерва в края на втория гейм и се отчете с 1 точка от атака. От друга страна Христо Златанов игра цял мач за Пиаченца и завърши с 9 точки, а най-резултатен стана Алесандро Фей с 16 точки.

Вторият двубой от финала между двата тима, който е повторение на финала от 2008 и 2009 година, е в неделя.