от 09.00 часа

„Лудогорец” надигра „Миньор” (Перник) и отново е на върха в класирането

Снимка: БГНЕС

Лудогорец победи Миньор (Перник) с 2:1 като гост в мач от 23-ия кръг на "А" група и се върна на първото място в класирането.

Шампионите започнаха отлично мача и още в първата минута поведоха, след като Марселиньо центрира отдясно и Димо Бакалов прати топката във вратата. И двата тима имаха по няколко възможности за гол, като в 68-та минута Иван Стоянов пропусна да удвои от дузпа. Само няколко минути по-късно Любомир Гулдан направи 2:0 след центриране от корнер.

"Чуковете" успях да се върнат в мача след точен изстрел на Александър Александров, но до края не паднаха повече голове и Лудогорец спечели с 2:1. По този начин възпитаниците на Ивайло Петев се завърнаха на първото място с 54 точки, докато Миньор остава на 14-то място със 17 точки.