Иван Петров е 7-и в шампионата на Италия по мотокрос

Снимка: bfm

Иван Петров КТМ, Марчети рейсинг” се класира на 7-о място във втория кръг от италианския шампионат по мотокрос „Internacionali di Italia в клас 125сс. Състезателят от Монтана успя да направи впечатляващ старт в първия манш, като зае лидерската позиция за 4 обиколки, но завърши на 4-та позиция в манша. Във второто преминаване по трасето Петров падна още в първата обиколка с последвало догонване от позиция 40 до позиция 17, след което проблем с кормилото го остави на 25-о място за манша.

Тази седмица стартира и Евопейският шампионат в клас ЕМХ125 на мотокрос пистата "Арко ди Тренто" в Италия. Българските представители за този кръг ще бъдат Иван Петров и Майкъл Иванов. Иванов KTM Silver Action все още не е напълно възстановен от травма на подбедрицата, а другият български представител в този клас през годината ще бъде Георги Георгиев Сузуки, който в момента лекува счупена ключица.