от 21.00 часа

Поведохме срещу Естония с 2:0 след първите срещи

Снимка: БГНЕС

България поведе с 2:0 победи срещу Естония в плейофа за оставане във втора група в зона Европа/Африка на турнира за купа "Дейвис", неофициално световно отборно първенство по тенис за мъже.

Във втория сингъл за деня на червените кортове на ТК "Локомотив" в Пловдив Димитър Кузманов отнесе втората ракета на съперника Маркус Кернер с 6:2, 6:1, 6:2 за 94 минути.

Преди това в първия мач от двубоя Тихомир Грозданов се наложи с 6:4, 6:1, 6:3 за около два часа над първата ракета на естонците Владимир Иванов.

Кузманов стартира отлично и взе бърз аванс от 3:0. Кернер успя да върне пробива и да намали до 2:3, но след това пловдивчанинът взе девет от следващите десет гейма, за да поведе с 2:0 сета.

Българинът продължи да доминира и в третата част. Той реализира пробиви в третия и в седмия гейм, за да триумфира.

Срещата на двойки стартира 15.30 часа в събота.