от 15.00 часа

"Марек Юнион Ивкони" и "КВК Габрово" са на победа от финала в Суперлигата

Снимка: БГНЕС

Отборите на “Марек Юнион Ивкони” и „КВК Габрово” са на победа от финала в Суперлигата по волейбол при мъжете.

Марек Юнион Ивкони спечели първия си полуфинален мач в Суперлигата. Възпитаниците на Найден Найденов надиграха Нефтохимик 2010 с 3:0 гейма, в отделните части 25:21, 23:25, 25:20, 25:12 точки. Така дупничани поведоха с 1:0 победи в серията, която се играе до 2 успеха от 3 срещи. Вторият двубой между двата тима е в четвъртък от 18,00 часа в добричката зала "Добротица". Вторият мач е в Добрич поради заетост на зала "Младост" в Бургас, което води до невъзможност за Нефтохимик да изиграе на мача пред собствена публика.

Най-резултатен за победителите стана капитанът Тодор Вълчев с 20 точки, а Костадин Гаджанов добави 14 точки. За тима на Нефтохимик Петър Христов реализира 18 точки.

КВК Габрово също е на победа от класиране за финал. Момчетата на Любомир Герасимов надиграха Левски Волей с 3:0 гейма, в отделните части  25:22, 25:20, 25:16 точки. Така габровци поведоха с 1:0 победи в плейофната серия, която се играе до 2 успеха от 3 мача. Вторият двубой между двата тима е в четвъртък от 17,30 часа в зала "Сиконко" в София.

Красимир Стефанов и Станислав Петков завършиха с по 20 точки за домиканите. За тима на Левски Златко Кьосев и Симеон Александров завършиха съответно с 11 и 10 точки.