от 18.00 часа

"Левски Волей" изравни четвъртфиналната серията срещу ЦСКА в мъжкото първенство

Снимка: БГНЕС

Отборът на "Левски Волей" изравни резултата в 1/4-финалната плейофна серия срещу ЦСКА. Възпитаниците на Стоян Стоев надиграха като гости "червените" с 3:2 гейма, в отделните части 25:22, 25:17, 18:25, 17:25 и 15:13 точки във втория мач между двата тима, игран в зала "Васил Симов".

Така "сините" изравниха резултата в серията на 1:1 победи, след като загубиха първата среща също с 2:3 гейма. Третият решаващ двубой между двата отбора е в залата на "Левски" - "Сиконко" в четвъртък.

Треньорът на волейболния отбор "Левски Волей" Стоян Стоев сподели, че важното е, че са спечелили петия гейм и продължават в трети мач.

Всичките 4 мача, които изиграхме с тях, бяха драматични и с по пет гейма. Въпреки, че водихме с 2:0, си помислихме, че ще бием лесно, защото отсреща липсва техния добър разпределител. Бяхме понесени и от тази добра публика, но важното е, че съумяхме да спечелим петия гейм и да продължим в трети мач. Шансовете сега мисля, че са по-големи вкъщи. Надявам се да имаме и публика, защото миналия път имаше футболен мач и никой не дойде. Голям напредък прави Василий Петров, както и младият ни разпределител Георги Топалов, който замести Братоев, се справи с поставените задачи. Другите бяха на средно ниво, защото имаха и добри прояви, но правиха и грешки, а накрая Христо Цветанов със своя опит затвори мача. Какво да Ви кажа за ЦСКА? Горе-долу сме на едно ниво с тях. Играе младостта. Както при нас, така и при тях има младежки национали до 19 години, които са вътре в игрището - при нас са трима и при тях са трима, и с по двама навън. Така, че даваме път на младостта, след като пуснахме звездите в чужбина. Нямаше да има драми, ако бяхме отпаднали днес. Ако можем да продължим още малко в плейофите, за да наберат рутина, която ще им трябва за световната младежка квалификация в София през май, ще бъде добре, каза още наставникът на "сините.

Наставникът на волейболния ЦСКА Александър Попов коментира, че за него е било достатъчно, че момчетата му са се борили.

Беше много хубаво да се върнем в мача след 0:2 гейма в този си състав. Поздравявам момчетата, добре играха, бореха се. Това е достатъчно за мен. В спорта при изравнени противници, каквито сме ние, влияят някои технически проблеми и качества и моментни ситуации. При две точки разлика няма как да се правят тежки анализи. И двата отбора се бореха. От тук нататък утре тренировка и вдругиден мач. Георги Сеганов едва ли ще може да играе, защото не е хубаво да се рискува.