от часа

Пиронкова отпадна на старта в Индиън Уелс

Цветана Пиронкова отпадна за 5-и път от началото на годината още в първия кръг в турнир на Женската тенис асоциация
Снимка: БГНЕС

Най-добрата ни тенисистка в момента Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг на силния турнир в Индиън Уелс, САЩ, с награден фонд 5 милиона долара.

25-годишната Пиронкова загуби от представителката на домакините Кристина МакХейл с 3:6 и 4:6 за 83 минути. Така 50-ата в света пловдивчанка отпадна на старта на пети пореден турнир на УТА, след като започна сезона с четвъртфинал в Хобърт, където и записа единствените си две победи от осем мача през 2013-а година.

Двубоят започна лошо за Пиронкова, която допусна пробив още в първия гейм, а след това при 3:5 отново загуби подаването си, а с това и сета. Във втората част пловдивчанката успя да поведе с 2:0, но последва нова силна серия на 20-годишната Макхейл, която обърна до 4:2. Българката не се предаде и успя да изравни за 4:4, но в десетия гейм 48-ата в света Макхейл проби за четвърти път сервиса на съперничката си и стигна до крайния успех за втори път в два мача срещу пловдивчанката.

Пиронкова заработи 11 хиляди долара и 5 точки за класацията на УТА.