„Лацио” победи „Пескара” и отново е в тройката на класирането в Италия

Снимка: ЕРА/БГНЕС

„Лацио” победи „Пескара” с 2:0 в в среща от 26-ия кръг на италианската Серия А.  Попаденията на Стефан Раду и Сенад Лулич донесоха трите точки на "римските орли”, които събраха 47 точки и изместиха от третата позиция Милан, който има 2 точки по-малко.

Още в петата минута треньорът на Лацио Владимир Петкович беше принуден да направи смяна, тъй като Абдулай Конко се контузи. На мястото на французина в игра се появи португалецът Бруно Перейриня.

Натискът на домакините даде резултат след половин час игра. Сенад Лулич върна топката от наказателното поле на неговата граница, където Стефан Раду преодоля защитник на съперника и с мощен удар откри за 1:0. Това беше първи гол за румънеца в Серия А. Шест минути по-късно асистиралият за попадението му босненец Лулич стреля неспасяемо от далече и оформи крайното 2:0.

Лидер е шампионът Ювентус с 58 точки, следван на 6 от втория Наполи, който завърши 0:0 при гостуването на Удинезе”.