от 15.00 часа

"Барселона" отстрани "Малага", предстои поредното "Ел Класико"

Снимка: ЕПА / БГНЕС

"Барселона" победи като гост "Малага" с 4:2 в четвъртфинален мач-реванш от турнира за Купата на краля в Испания и с общ резултат 6:4 продължава напред.

Педро откри резултата още в 8-ата минута, след като засече с глава центриране на Дани Алвес. Хоакин Санчес изравни в 12-ата след асистенция на Дуда. Жерар Пике отново изведе "блаугранас" напред 4 минути след почивката. В 67-ата минута  контраатака на "Малага" бе завършена от Роке Санта Крус– 2:2.

После класата си каза думата. Четвърт час преди края брилянтна комбинация между Фабрегас и Иниеста матира отбраната на домакините. 4 минути по-късно Дани Алвес напредна по дясното крило и с перфектно центриране сложи топката на главата на Меси, който я запрати неспасяемо в долния ляв ъгъл за 2:4.

Съперник в полуфиналите на каталунците ще бъде "Реал" Мадрид, като първата среща ще бъде на "Сантяго Бернабеу" на 30-ти януари. Реваншът на "Ноу Камп" е насрочен за 27-ми февруари.

В другия четвъртфинал "Атлетико" Мадрид завърши наравно 1:1 на терена на "Бетис" и с общ резултат 3:1 продължава на полуфиналите. Негов съпереник ще бъде "Севиля".