"Барселона" разочарова на "Ноу Камп"

Снимка: БГНЕС

"Барселона" пропусна да вземе убедителна победа в първата четвъртфинална среща с "Малага" от турнира за купата на Краля в Испания.

Двубоят завърши с драматичното 2:2.

Гостите от "Малага" завършиха срещата с десет души, но именно в такъв състав стигнаха до равенството.

Старши треньорът на каталунците Тито Вилянова пък даде почивка на няколко от основните си играчи, а в последствие се наложи да пуска като резерви Шави и Сеск Фабрегас.

След началните атаки на "Барселона" гостите от "Малага" имаха щастието да поведат в 26-ата минута, наказвайки грешка на Тиаго Алкантара извън наказателното поле. Мануел Итура излезе сам срещу вратаря Хосе Мануел Пинто и прати топката в мрежата.

"Барселона" изравни само три минути по-късно, след като отново причина за изравнителното попадение на Лео Меси стана грешка в защитата. Този път Уелигтон не успя да му попречи отдясно да овладее топката, а сам срещу вратаря Камени за аржентинеца нямаше проблем да вкара с нисък удар.

Преди срещата Меси показа четвъртата си Златна топка пред публиката на стадион "Ноу Камп", а преди началния съдийски сигнал беше поздравен за личния си успех и от двата отбора. Само една минута по-късно капитанът Карлес Пуйол изведе своите напред в резултата. Той засече на първа греда топката след центриране на Тиаго Алкантара от корнер, след това невероятна парабола не остави шанс на вратаря Камени, отбивайки се в гредата, преди да спре в мрежата.

15 минути преди края Начо Монреал, който влезе на почивката на мястото на Портильо, беше отстранен с директен червен картон заради събаряне на откъсналия се Педро Родригес.

Така се стигна до втората минута на добавеното време, когато гостите изравниха при третото си изпълнение на корнер в мача.

Инасио Камачо беше оставен непокрит на гредата при центриране отляво и прати топката в мрежата за 2:2. Така "Малага" има доста сериозни надежди за втората среща след седмица.

В другата среща от снощи "Сарагоса" и "Севиля" завършиха без голове на стадион "Ла Ромареда".