от 15.00 часа

Фуркад най-бърз в Руполдинг, нашите след 30-то място

Мартен Фуркад (в средата) след поредната си победа за Световната купа по биатлон този сезон
Снимка: БГНЕС

Носителят на Световната купа и лидер в генералното класиране за сезона Мартен Фуркад от Франция спечели спринта на 10 километра от Световната купа по биатлон в германския зимен център Руполдинг. Фуркад беше без грешка в стрелбата и финишира за 23:51.5 минути. За него това бе трета победа за сезона и 17-та в кариерата.

На второ и трето място също без грешка на огневия рубеж се класираха съответно Евгени Устюгов и Андрей Маковеев. Устюгов изостана с 16.4 секунди, а Маковеев с 33,0 секунди.

От българите с най-предно класирането е Владимир Илиев - 39-ти с две грешки и изоставане от 1:34.7 минути. Красимир Анев е 47-ми с един пропуск в стрелбата и на 1:46.3 секунди след победителя, Михаил Клечеров финишира 62-ри, а Иван Златев - 93-ти от 101 завършили състезатели.

В генералното класиране начело е Мартен Фуркад с 504 точки, следван от Емил Хегле Свендсен от Норвегия с 441 точки, който остана четвърти, и Евгени Устюгов с 418 точки. Красимир Анев е 34-и с 98 точки, а Владимир Илиев - 41-и с 81 точки.

В Руполдинг днес предстоят масовият старт за мъже на 15 километра и за жени на 12 километра и половина.