"Черноморец" с първа победа в първенството

"Черноморец" най-накрая взе 3 точки след домакински успех над "Миньор"
Снимка: БГНЕС

"Черноморец" постигна първа победа през този сезон, след като в последна среща от 6-ия кръг се наложи с 2:0 над "Миньор". И двата отбора имаха по две точки, а бургазлии стигнаха доста трудно до победата благодарение на автогола на
Сабри Бумелаа от гостите в края на първата част и успокоителен втори гол на Гаел Нлундулу след почивката.

Домакините взеха инициативата още от начало, но личеше припряност в действията им. Уатара подаде на Христов в 5-ата минута, но русокосият нападател си поведе дълго топката и не успя да нанесе удар. Десет минути по-късно Даниел Младенов малко щастливо улучи горната греда, след като се опита да центрира. Пак Венцислав Христов пропусна да открие резултата в 28-та
минута, когато на два пъти стреля в тялото на защитник, застанал пред голлинията. Минута преди края на първото полувреме при една атака отдясно на Даниел Младенов, последният центрира остро, алжирецът Бумелаа подложи главата си и прати топката в собствената си врата - 1:0 за "Черноморец".

Ситуацията на терена не се промени и в началото на второто полувреме като най-напред Даниел Младенов опита късмета си, но без успех. След него и Венелин Филипов, и Гаел Нлундулу опитаха силни удари, но вратарят Банков този път се намеси успешно. При едва втората си атака в мача гостите от "Миньор" можеха да
изравнят, но ударът на Крум Бибишков се отби в горната греда. Евертон Том центрира в наказателното поле, Бибишков стреля, но не улучи мрежата. Ответната атака Гаел Нлундулу реши изхода от този двубой с втори гол. Той стана след грешка в защитата на перничани, като бавният Иван Михов позволи топката да му бъде отнета, а след това французинът сам срещу Банков не сгреши.