Иванович не даде шанс на Пиронкова

Цветана Пиронкова отпадна в 1/8-финалите на "Ю Ес Оупън" след загуба от Ана Иванович с 0:6 и 4:6
Снимка: БГНЕС

Цветана Пиронкова отпадна на 1/8-финалите на Откритото първенство на САЩ по тенис, след като загуби от поставената под номер 12 в турнирната схема Ана
Иванович
от Сърбия с 0:6 и 4:6, като мачът продължи 1 час и 11 минути. С класирането си за осминафиналите Цветана Пиронкова записа най-доброто си представяне на "Флашинг Медоус", а тазгодишното открито първенство на САЩ е нейният първи турнир за сезона, в който печели 3 последователни победи. Тя си осигури 120 000 щатски долара от наградния фонд и 280 точки за световната ранглиста.

Ана Иванович започна отлично, въпреки че в първия гейм вкара само един първи сервис. Сръбкинята спечели 8 от първите 10 точки и имаше проблеми само в третия гейм, който продължи повече от първите два, взети заедно. Пиронкова в третия гейм имаше два шанса за тайбрек, но не ги използва и Ана Иванович поведе с 3:0 гейма. Трудно спечеленият трети гейм вдъхна увереност в Иванович и в крайна сметка с агресивна игра тя спечели първия сет с 6:0 за малко повече от 20 минути игра. Между двата сета Пиронкова имаше медицински тайм-аут заради
проблеми с врата.

Иванович продължи с отличната си серия и в началото на втория сет, но след 7 загубени гейма и 35 минути игра Цветана Пиронкова демонстрира класата си и резултатът стана 2:2. Сръбкинята отново дръпна с 5:3, Пиронкова успя да се върне в мача и резултатът стана 5:4, но още в следващия гейм Ана Иванович успя да спечели втория сет с 6:4, а с това и мача и за първи път в своята кариера да се класира на 1/4-финалите на откритото първенство на САЩ. В следващия кръг Иванович ще играе срещу Серина Уилямс от САЩ.