от 09.00 часа

Трета поредна загуба за баскетболистките ни в евроквалификациите - този път от германките

Селекционерът Хосе Мария Бусета има защо да е умислен
Снимка: Архив

Женският национален отбор на България по баскетбол допусна трета поредна загуба в група "Д" на европейските квалификации. Възпитаничките на Хосе Мария Бусета загубиха гостуването си на Германия с 56:77 (18:23, 17:18, 14:24, 7:12) точки. Така българките остават на последно място в класирането без спечелена точка до момента. С това шансовете им за класиране на Евро 2013 намаляха почти до минимум.

Българките изиграха равностойно първо полувреме и на почивката губеха с шест точки - 35:41. Германките решиха мача в третата част, когато направиха серия от 22:9 и поведоха с 63:44. Домакините спечелиха второто полувреме с 36:21 точки. Вера Перостийска беше най-резултатна за българския тим с 19 точки и 9 борби. Радослава Бъчварова добави 17 точки, а Жаклин Златанова се отличи с 10 точки. За победителките 26 точки отбеляза Ан Брайтрайтнер. В класирането в групата води Испания със 7 точки. Испанките победиха снощи като гост Румъния с 68:51 точки и записаха трети успех в групата. На второ и трето място с по 5 точки и мач по-малко са отборите на Швеция и Германия. Румъния е на четвърта позиция с 4 точки.

В следващия си мач България е домакин на Румъния от 18.00 часа в Правец.

Състав на България срещу Германия: Зорница Костова 2, Вера Перостийска 19, Радослава Бъчварова 17, Радостина Славова-Нанева 0, Жаклин Златанова 10 (Даниела Петева 2, Димана Георгиева 4, Стефка Николова 0, Стефка Митева 2, Зоя Станоева 0, Христина Иванова 0).