от 15.00 часа

"Реал" Мадрид с 32-ра титла в Испания

Снимка: БГНЕС
"Реал" (Мадрид) спечели шампионската титла на Испания за 32-ри път в историята си.

“Кралският клуб” победи с 3:0 "Атлетик" (Билбао) с 3:0 в отложен мач от 20 кръг на "Примера дивисион" и стигна по първата си титла от четири години насам.

"Кралският клуб" започна силно на “Сан Мамес” и получи дузпа в 12-ата минута, но Кристиано Роналдо не успя да отбележи. Португалецът се опита да отговори на хеттрика на Лионел Меси срещу Малага. Двамата водят битка за голмайсторския приз в Испания.

Гонсало Игуаин даде аванс на “белия балет” в 16-ата минута, а четири минути по-късно Месут Йозил удвои аванса на мадридчани. В 50-ата минута Кристиано Роналдо все пак порази вратата на "Атлетик" (Билбао). "Реал" (Мадрид) не успя да стигне до ново попадение, въпреки че домакините останаха с човек по-малко след втория жълт картон на Хави Мартинес в 72-ата минута.

Жозе Моуриньо стана първият треньор за 21 век, спечелил шампионската титла в четири различни първенства (Португалия, Англия, Италия и Испания). Подобно постижение имат Ернст Хапел (Холандия, Белгия, Германия и Австрия) и Джовани Трапатони (Италия, Португалия, Германия и Австрия).