"Литекс" също се класира за полуфиналите за Купата на страната по футбол

"Литекс" се класира за полуфиналите в турнира за Купата след успех с 2:0 над "Миньор"
Снимка: БГНЕС

С попадения на бразилския си голмайстор Марсело Никасио и на Христо Янев "Литекс" елиминира "Миньор" в 1/4 финал от турнира за Купата на България. Крайното 2:0 дойде с попадения в последната минута на първата част от дузпа, реализирана от бразилеца, както и след точно изпълнение на фаул от Янев 10
минути след началото на втората. Националният селекционер на България Любослав Пенев пристигна на мача в 10-ата минута след началото му, а на
трибуните места зае и семейството на треньора на домакините Христо Стоичков.

Още от самото начало ловчанлии взеха инициативата и в първите 10 минути създадоха добри възможности. Постепенно натискът на шампионите се увеличаваше, но първият удар в очертанията на вратата дойде чак в 20-та минута. Вратарят Иван Чворович спаси в тази ситуация гостите при удар на Георги
Миланов
. Едва в последната минута на добавеното време на частта "Литекс" стигна до гол и то от дузпа. Марсело Никасио реализира заради фаул на Бумела срещу Сандриньо.

Футболистите на Стоичков започнаха устремно второто полувреме с идеята да решат всичко колкото се може по-бързо. 5 минути след началото защитник на "Миньор" от голлинията изчисти удар на Николай Бодуров с глава, който засече подаване на Христо Янев. В 55-та минута обаче самият Янев направи 2:0 от фаул, който беше отсъден заради нарушение на Стойчев срещу него. В 60-та минута сериозен шанс се откри и за перничани. Той дойде при едно меле в наказателното поле, когато вратарят Евгени Александров не успя да се намеси както трябва. Нямаше обаче кой да прати топката в мрежата. 3 минути след като се появи на терена, ветеранът Светослав Тодоров можеше да добави името си сред голмайсторите. Той получи топката на границата на наказателното поле, стреля силно, но топката се отби в горната греда.